KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Grafiskt blad 16218212
*
nr 1621 8212
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Grafiskt blad, Från Seines strand, Graverad hos C H Gillot Paris. Bildmått: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm. Ej signerad
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:38:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 11:59:14
1
300 kr
20/5 19:51:17
2
400 kr
20/5 20:31:18
1
400 kr
20/5 20:31:18
2
400 kr (Budbetjänt)
20/5 20:31:29
1
450 kr
20/5 20:33:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad grafiskt blad konst seines strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50
*
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Larsson
nr 1621 8212
Carl Larsson
(1853-1919), Sverige
Grafiskt blad, Från Seines strand, Graverad hos C H Gillot Paris. Bildmått: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x36 cm. Ej signerad
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 11:59:14 | 1 | 300 kr |
20/5 19:51:17 | 2 | 400 kr |
20/5 20:31:18 | 1 | 400 kr |
20/5 20:31:18 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
20/5 20:31:29 | 1 | 450 kr |
20/5 20:33:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Larsson
Carl Larsson, född 1853 i Gamla Stan i Stockholm, död 1919 i Sundborn, Dalarna, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Carl Larsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl larsson ej signerad grafiskt blad konst seines strand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:50